Články

Výhradní prodej nemovitosti?

Chystáte se prodat svou nemovitost a řešíte způsob, jakým prodat nejlépe. Sám a ušetřit peníze za provizi? Neexklusivně, v inzerci to bude mít 5 realitních kanceláří anebo tzv. „výhradně“ a vsadit na jednoho koně?

Celý článek

Pár důvodů, proč neprodávat nemovitost bez realitky

Často se setkávám s klienty, kteří mě žádají o pomoc ve chvíli, kdy se jim nedaří prodat nemovitost bez realitky. Je to poté, co sami získali zkušenost s prodejem. Je to škoda, protože pokud by mě o pomoc požádali dříve, ušetřili by čas, nervy a hlavně peníze. I když si původně myslí pravý opak.

Celý článek

Pronajímání nemovitostí

Možná se vám stalo, že jste zdědili byt či dům a nehodí se vám. Co s ním? Prodat, pronajmout? Řekněme, že jste si vybrali druhou možnost, tedy pronajímat. Co všechno vás čeká a na co si dát pozor?

Celý článek

Jak pojistit svůj domov

Pořídili jste si vlastní bydlení a říkáte si, že jste do něj vložili tolik peněz, že už nehodláte obětovat ani korunu? Omyl, právě pár korun vás může ochránit před vydáním mnoha tisíců až statisíců.

Celý článek

Jak je to s daní z příjmu, když prodáváte dům, byt nebo jinou nemovitost?

Kdy neplatíte 15% daň z příjmu?

 

Celý článek

Hypotéka v kostce

O hypotékách a jejich nových pravidlech toho bylo v minulých měsících řečeno mnoho. Nicméně opakování je matka moudrosti. Pojďme si tedy v kostce shrnout to nejdůležitější.

Celý článek

Jaký byl rok 2018 z pohledu realitního makléře

První půlrok se nesl ve znamení pokračujícího zvyšování cen nemovitostí. Pokud jste chtěli dobře a rychle prodat, toto byl ten nejlepší čas.

Celý článek

Pomoc, mám doma neprodejnou nemovitost!

Co s tím? Jak se to v dnešní době, kdy je všeobecně nedostatek bytů či domů na trhu, vůbec může stát?

Celý článek

Za kolik prodat Vaši nemovitost, byt, dům nebo pozemek?

Platí, že každý chceme za svou nemovitost dostat maximum, pokud ji prodáváme. Často během prodeje zjistíte, že Vaše představa o ceně, kterou můžete za nemovitost získat, je nereálná. Proč tomu tak je?

Celý článek

Jak prodat nemovitost, byt nebo dům s hypotékou?

Většina nemovitostí se v dnešní době s hypotékou pořizuje a tak i narůstá počet bytů a domů, které se zatížené hypotékou prodávají. Jak to bez problémů provést?

Celý článek